Zasiew Bożego Słowa na ulicach Wrocławia

Niektórzy nazywają je perłą Dolnego Śląska, inni żartobliwie stolicą krasnala, jeszcze inni miejscem kreującym świetlaną przyszłość Polskiej kultury i sztuki.Wrocław to piękne i malownicze miejsce, które miliony ludzi ostatnio rozpoznawało w nowy sposób a to głównie za sprawą zeszłorocznego Euro 2012 rozpalającego Europę i świat sportowymi emocjami.
Należy pamiętać, iż w zamierzchłej historii z okresu Reformacji był to jeden z ważniejszych ośrodków polskiej myśli reformacyjnej. Zanim o rozpalającej serca działalności reformatorów usłyszano w wielu zakątkach Polski, Ewangeliczne wieści o rozkrzewiającej się mocy Ewangelii z Wittembergi bardzo szybko docierały także tu do Wrocławia.
W dniach 21-26 kwietnia (br.) na ulicach miasta Wrocławia Pismo Święte na nowo przeżywało swoisty renesans i ożywało w sercach Wrocławian i wielu gości przebywających w stolicy Dolnego Śląska. Wszystko za sprawą niecodziennej misji ludzi, dla których Boże Słowo stanowi wyznacznik i sposób na codzienne życie.
Siewców Słowa można było zobaczyć w tych dniach w wielu miejscach Wrocławia, w szczególności w pobliżu wielu wrocławskich szkół i Uniwersytetów, także jednostek szpitalnych czy też przystanków autobusowych lub tramwajowych czasem także ekskluzywnych hoteli. Zaopatrzeni w małe niebieskie Nowe Testamenty obdarowywali nimi zainteresowanych tym darem Wrocławian. Przybyli tu z wielu miejsc Polski także Niemiec i Stanów Zjednoczonych wszystko po to by zachęcić mieszkańców miasta Wrocławia do poznania wartości płynących z Pisma Świętego.

Nazywani są Gedeonitami w nawiązaniu do jednego z Biblijnych bohaterów wiary, czyli Gedeona, który w trudnych dniach życia narodu Izraelskiego był między innymi inspiratorem wielu duchowych zmian w narodzie. W starożytnym Izraelu w dniach życia Gedeona jak i jemu podobnych Bożych mężów w innym okresie historii Izraela, wszystkie zmiany działy się za sprawą szczególnego poruszenia Bożego i powrotu do głosu Pisma Świętego. Słowo Boga trafiając we właściwe miejsce życia Izraelitów dokonywało niezwykłych rzeczy. Najpierw w osobistym życiu a następnie całym narodzie.

Biblia mówi nam, iż Słowo Boga jest niezmienne na wieki wieków. Zawsze na przestrzeni historii wielu narodów gdzie Biblia znajdowała właściwe sobie miejsce nie pozostawało to obojętne, wobec jakości życia ludzi korzystających z wielu rad i błogosławieństw Słowa Bożego.
The Gideons International w Polsce znane, jako Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów, to szczególna misja Biblijna działająca na świecie już od 1899 roku. Skupia wokół siebie chrześcijan ewangelicznych, którzy noszą w sercu jedną myśl- zanieść Pismo Święte wszystkim narodom najszczególniej tym, którzy jeszcze nie poznali zbawiennej Ewangelii Jezusa Chrystusa.
Gedeonici rozpoczęli swoją działalność ponad 113 lat w miejscowości Jenesville w USA. Celem biblijnego stowarzyszenia Gideons, było zaopatrywanie recepcji hotelowych w bezpłatne egzemplarze Biblii. W miarę jak działalność rozszerzała się na kraj zaczęły wspierać ją różne kościoły chrześcijańskie. Biblie zaczęto umieszczać we wszystkich pokojach hotelowych. Mijały kolejne lata następnymi krokami było objęcie tą działalnością szpitali, szkół, jednostek wojskowych i więzień. Z upływem czasu Gideons International wyszło poza granice Stanów Zjednoczonych i obecnie prowadzi swoją działalność w 194 krajach świata na wszystkich kontynentach. Od swojego powołania w 1899 roku do chwili obecnej MSG rozprowadziło 1, 6 miliarda egzemplarzy Pisma Świętego, tłumacząc ich treść na 81 języków.
W Polsce na przestrzeni ponad dwudziestu lat swej działalności rozprowadzono około 6, 5 mln egzemplarzy. Pragnieniem gedeonitów zwanych też siewcami Bożego Słowa jest to, aby Nowy Testament także mógł być w zasięgu ręki każdego polaka a w szczególności: ucznia, studenta, pacjenta szpitala, gościa hotelowego, więźnia, żołnierza czy policjanta.
W minionych dniach pomiędzy 21 a 26 kwietniem Gedeonici przebywający na misji we Wrocławiu rozpowszechnili ponad 32800 Nowych Testamentów poprzez osobiste wręczenie każdego z nich do rąk zainteresowanych Wrocławian. Oby jak powiedział Pan Jezus Chrystus w jednym ze swych podobieństw (Ewangelia św. Mat. 13:1-43) rozsiane ziarno wydało obfity plon dla Bożego Królestwa.

Zdjęcia oraz opracowanie materiału – Jan Stypuła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*