Listy od przyjaciół

Modlitwa Ezdrasza

 

Drodzy przyjaciele!Ezdrasz. Chciałabym być jak on.Po powrocie z niewoli babilońskiej Ezdrasz przybył do Jerozolimy. Pismo tak o nim mówi:“Ezdrasz bowiem postawił sobie za cel zbadać zakon Pański i wprowadzić go w czyn oraz nauczać w Izraelu jego postanowień i praw. “(Ks. Ezdrasza 7;10)Postawił sobie za cel zbadać zakon Pański – czy codziennie nastawiam swoje serce, by odbierać od Boga to, co dla mnie ma? Czy codziennie poszukuję Go całym sercem?Był posłuszny – czy staram się czynić wszystko, o czym naucza Bóg? Czy prowadzę pobożne życie, które odzwierciedla Jego obecność we mnie?Nauczał innych – czy dzielę się prawdą Bożego Słowa z tymi, którzy mnie otaczają?

Módlmy się, by każdy z nas brał przykład z Ezdrasza. Niech Bóg odbierze całą chwałę.

Love,

…Sandy

 

____________________________________________________________________

Drodzy przyjaciele!

Ezdrasz. Kolejny raz w tym tygodniu czuję się zachęcona przez jego przykład.

Czytamy w 9. rozdziale Księgi Ezdrasza, że kiedy usłyszał o grzechu Izraela, rozdarł swoje szaty, rwał włosy z głowy i brody i siedział przybity aż do wieczora. Padł na kolana i wołał do Boga.

Kiedy po raz ostatni byliśmy oburzeni grzechem? Kiedy po raz ostatni nasze serce było złamane w pokucie przed Bogiem?

Wydaje się, że współcześnie grzech się wzmaga, a zło toleruje się coraz bardziej. Rzadko reagujemy na grzech wokół nas tak, jak uczynił to Ezdrasz.

Módlmy się, abyśmy nienawidzili grzech tak jak nienawidzi go Bóg. Miejmy w nienawiści zło, a trzymajmy się kurczowa tego, co dobre. Niech nasze serca będą złamane z powodu grzechu w naszym życiu. Oto teraz jest czas, by szukać Boga, korzyć się i prowadzić czyste, święte życie.

Dziękuję Ci, nasz dobry Ojcze, że nas kochasz i czynisz świętymi.

Love,
…Sandy

____________________________________________________________________

Bóg, diabeł i tragedia “Mrocznego Rycerza”

Zeszłotygodniowa strzelanina w Kolorado powinna przypominać nam, że Szatan nie jest postacią fikcyjną. Wiele tajemnic skrywa zeszłotygodniowa masakra w kinie w Kolorado. Dlaczego podejrzany bandyta, James Holmes, wyreżyserował swoją dziwaczną zabawę zabijania podczas północnego pokazu „Mroczny Rycerz Powstaje”? Dlaczego ten facet był tak zły, że zgromadził broń i amunicję wartą 15 000 dolarów, a następnie włamał się do zatłoczonej sali kinowej, żeby zabijać i okaleczać ludzi? Czy ufarbował włosy na pomarańczowo, bo utożsamia się z Jokerem, najbardziej złym charakterem w Batmanie? Nie jestem detektywem kryminalnym, ale jeśli pytasz, to odpowiem, że diabelskie odciski palców są na całej tej tragedii.

Zawsze mnie zaskakuje, gdy ludzie kwestionują istnienie Szatana, zwłaszcza, gdy coś tak przerażającego, jak strzelanina w Aurora w stanie Kolorado, zapełnia nagłówki gazet. Jednak według sondażu Barna od 2009 r. liczba osób w Stanach Zjednoczonych, które wierzą, że diabeł jest prawdziwy spada. Coraz więcej Amerykanów wierzy, że jest to tylko mitologiczna personifikacja zła. Pomimo faktu, że diabeł jest wyraźnie opisany w Biblii, to nawet niektórzy chrześcijanie wątpią w dosłowne istnienie Szatana. W przeszłości znani teolodzy i przywódcy chrześcijańscy byli jednak przekonani, co do tego, że Lucyfer jest osobą.
• Marcin Luter, ojciec reformacji, powiedział: „Świat jest jaskinią zbójców podległą diabłu. Jeśli pragniemy żyć na ziemi, musimy zadowolić się statusem gościa w gospodzie, gdzie gospodarz to łotr, którego dom ma nad drzwiami znak lub szyld „Dla zbrodni i kłamstw”.
• brytyjski kaznodzieja Charles Spurgeon napisał: „W dzisiejszych czasach niektórzy teologowie nie wierzą w istnienie Szatana. … Ci, którzy są najbardziej zwiedzeni przez niego najgłośniej odrzucają wszelką wiarę w jego istnienie”.
• Autor C..S Lewis napisał: „Nie ma neutralnego miejsca we wszechświecie, każdy centymetr kwadratowy, każdy ułamek sekundy należy do Boga, a Szatan rości sobie wzajemne prawo do tego”.
• Ewangelista D.L. Moody powiedział: „Wierzę, że Szatan istnieje z dwóch powodów: po pierwsze, Biblia tak mówi, a po drugie, robiłem z nim interesy”.
Sam Jezus potwierdził istnienie Szatana. Jezus nie opisuje Szatana jako nieludzką istotę z rogami i widłami w czerwonej pelerynie. On nazwał go „złodziejem”, który przychodzi, żeby „kraść, zabijać i wytracać” (J 10:10). Jezus określił diabła jako „wroga” (Mat. 13:39), „Złego” (Mat. 13:3Smilie: 8), „księcia tego świata” (J 12:31), „ojca kłamstwa “(J 8:44) i” mężobójcę “(J 8:44). Szatan jest największym terrorystą – przywódcą zła, o wiele bardziej diabolicznym niż jakikolwiek komiksowy czarny charakter, jak chociażby Joker czy uzależniony od strzelania Bane z „Mrocznego Rycerza”. W pewnym sensie Szatan jest zamaskowanym przestępcą, bo kryje się za ludźmi, których inspiruje do wykonywania jego pracy. Ale możemy być pewni, że wszędzie tam, gdzie jest zło -strzelanina, ludobójstwo, wyzysk ubogich, światowy handel seksem, przestępczość zorganizowana lub religijne oszustwo – Szatan pociąga za sznurki zza kurtyny.
Biblia mówi, że Szatan był początkowo najwyższym aniołem w hierarchii. Kiedy zbuntował się przeciwko Bogu i został strącony z nieba, Jezus ujrzał go spadającego jak błyskawica na ziemię (Łk 10,1Smilie: 8). Od tego czasu, Szatan (jego imię oznacza „przeciwnik”) i jego demony prowadzą wojnę przeciw Bogu, a jego celem jest zniszczenie jak największej liczby ludzi, jak tylko możliwe przez podstępne odciąganie ich od Bożej miłości i ochrony. Szatan nienawidzi Boga i pragnie Jego chwały i tronu dla siebie. Jego pycha zmusiła go do tego, by stał się największym psychopatą. Kiedy nie mógł mieć władzy, której pragnął, wypowiedział wojnę całej rasie ludzkiej. Oszukał miliony ludzi, żeby się do niego przyłączyli.
Możesz nazwać mnie prostakiem lub staromodnym, ale nadal uważam, że diabeł i jego demony są prawdziwe i że istnienie Szatana jest powodem, że ludzie tacy jak James Holmes dokonują takich strasznych zbrodni jak ta, którą oglądaliśmy w zeszłym tygodniu. Nie można wytłumaczyć tego aktu terroru wykorzystując jedynie psychologię, a na pewno nie można winić za to Boga. Pocieszeniem w tej sprawie jest to, że Jezus pokonał Szatana raz na zawsze, gdy oddał za nas życie. Tak, jak Batman ocalił dzień w „Mrocznym Rycerzu”, tak Jezus nie tylko pokonał Szatana, ale obiecał wysłać go do piekła na zawsze. Gdy wypełni się ten rozdział dziejów, nastąpi koniec ojca wszystkich złoczyńców.
J. Lee Grady
______________________________________________________________________________________

23 lipca 2012r.

 

Drodzy przyjaciele,
W tym tygodniu przypominamy sobie jak wielkie jest zlo w naszym świecie. Jesteśmy bardzo zasmuceni po ataku terrorystycznym naizraelskich turystów w Bułgarii, jak i bezsensownej rzezi w Kolorado. Módlmy się za rodziny i przyjaciół ofiar oraz za rannych, za ich szybkie wyzdrowienie. Jako, ze zyjemy w czasach ostatecznych , przemoc na pewno wzrośnie. Badzmy głosami nadziei, wskazując natego Jedynego, który daje poczucie sensu w tym swiecie pozbawionym kontroli. On jest Światłem, ktory zniszczy najgłębszą ciemność.

 

Ew.Jana 8:12 — … „Ja jestem światłem świata; kto idzie za Mną, na pewno nie będzie błądził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.”

Love

…Sandy

_______________________________________________________________________________________

15 lipca 2012 r.

 

Drodzy przyjaciele!

Dziś mamy rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Pamiętam, jak dwa lata temu, nie zważając na ogromny tłum i parny upał, dzielnie uczestniczyliśmy w 600. rocznicy tego historycznego wydarzenia. Kilka rodzin z dziećmi z Ostróda Camp wybrało się wczoraj do Grunwaldu i wrócili, niosąc hełmy, zbroje i miecze. Smilie: :)

 

To dla mnie okazja, by przypomnieć sobie, że w rzeczywistości toczy się dużo większa bitwa, nawet w tej chwili… bitwa o serca ludzi. Poprzedniego wieczoru modliliśmy się o młodą kobietę z Gdańska, która walczy z uzależnieniami i stylem życia, który ją wyniszcza. Wczoraj rozmawiałam z młodą dziewczyną, której rodzice niedawno się rozwiedli i wciąż walczą z poczuciem zdrady i goryczy. Właśnie zakończyliśmy obóz dla polskich dzieci pochodzących z trudnych środowisk. Wielu z nich zmaga się myślami o odrzuceniu i niskim poczuciem własnej wartości.

 

Podczas gdy Jezus przynosi prawdę i życie, Szatan jest ojcem kłamstwa i jego celem jest kraść i niszczyć – i dlatego szaleją bitwy. Nasza wojna nie jest przeciwko ciału i krwi, ale przeciw księstwom, które walczą na niebiosach. W tym tygodniu módlmy się za tych, którzy walczą, aby mogli doświadczyć zwycięstwa i pokoju poprzez Tego, który jest większy. Być może ktoś z Was znajduje się pośród walki. Poddajmy się Temu, który idzie przed nami w każdej bitwie. On jest dowódcą niebieskich armii – i Jego ręka ma moc zbawiać.

 

Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. (Efezjan 6;12)

 

Pan za was walczyć będzie, wy zaś milczcie! (II ks. Mojżeszowa 14;14)

 

Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały. (Ew. św. Jana 10;10)

 

Love,

…Sandy

_______________________________________________________________________________________

(z archiwum)

 

Drodzy przyjaciele!

 

Pewnego dnia licząca milon żołnierzy armia Etiopczyków wystąpiła przeciw Asie, królowi Judy i jego liczącym 300 000 żołnierzy wojskom. Asa wołał do Pana i złożył w Nim całą swą ufność. Bóg usłyszał jego modlitwę i pobił wroga. Król Asa i jego armia odnieśli zwycięstwo.

 

Juda cieszyła się czasem pokoju w czasach rządów króla Asy, a lud chodził w przymierzu z Bogiem. Jednak w 36. roku panowania króla Asy, kiedy przeciw Judzie wystąpił  król Izraela, Asa postanowił oprzeć się na królu Syrii zamiast wzywać imienia Pana. Wówczas Bóg przekazał Asie następujące przesłanie:

 

“Ponieważ oparłeś się na królu aramejskim, a nie oparłeś się na Panu, Bogu swoim, dlatego wojsko króla aramejskiego wymknęło się z twojej ręki. Czy Kuszyci i Libijczycy nie stanowili wielkiej sił z ogromnym mnóstwem wozów wojennych i jeźdźców? A jednak ponieważ oparłeś się na Panu, wydał ich w twoją rękę. Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim; lecz w tym postąpiłeś głupio, toteż odtąd będziesz miał ciągłe wojny (II Księga Kronik 16;7-9).

 

Oto nasz wielki i wspóczujący Bóg! Szuka okazji, aby nas wzmacniać. Jest gotowy i jest w stanie toczyć nasze bitwy, by wybawić nas od wroga, który chce nas zniszczyć. Pragnie pomóc tym, którzy trwają przy Nim szczerym sercem. Szuka mężczyzn i kobiet, którzy nie będą się opierać na nikim i na niczym innym, ale złożą swą całą ufność w Nim. Kiedy wzywamy Jego imienia, natychmiast odpowiada, by zbawić.

 

Nie ulegajmy pokusie – każdy z nas z osobna i Polska jako naród – by polegać na naszej własnej mądrości czy strategiach. Zamiast tego złóżmy naszą ufność w Tym, który ma siłę, by wybawić. Módlmy się, by Boże oczy spoczęły na Polsce, odnalazły wiele serc, które szczerze przy Nim trwają i aby Bóg je wzmocnił.

 

…Sandy

_______________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *